EDITEL Polska na E-Invoicing Exchange Summit w Pradze
W dniach 23-25 września 2024 roku, Praga stała się areną dla E-Invoicing Exchange Summit, wydarzenia skupiającego liderów i ekspertów z branży e-fakturowania.
W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję zgłębić najnowsze osiągnięcia oraz przyszłe kierunki rozwoju e-fakturowania i e-sprawozdawczości. Była to również idealna okazja do nawiązania kontaktów z czołowymi specjalistami z różnych branż jak również sektorów publicznych.
Pierwszego dnia, poprzedzającego właściwą konferencję odbywały się warsztaty i spotkania robocze oraz tzw. Icebreaker Reception. Sama konferencja odbyła się we wtorek i środę 24 i 25 września.
Wśród kluczowych tematów były m.in.:
- Potencjalne trajektorie wdrażania e-fakturowania i DRR w ramach ViDA
- Liczby, dane, fakty: najnowsze osiągnięcia w dziedzinie e-fakturowania na świecie i ich znaczenie dla Europy
- Globalne aktualizacje dotyczące PEPPOL
- Zabezpiecz swoją zgodność z przepisamina przyszłość – jak najlepsze w swojej klasie firmy płyną na fali mandatów
- Przygotowanie do e-fakturowania z perspektywy finansowej, informatycznej i podatkowej
- Połączony i zautomatyzowany biznes – więcej niż tylko e-fakturowanie
- Praktyczne kroki i strategie w świetle ViDA:
O co chodzi z działami VAT?
W trakcie konferencji mieliśmy przyjemność poprowadzić wraz Panteon Plus DOO Beograd prezentację pt: Centralized E-Invoicing in Poland and Serbia: E-Invoices as a Key Element of Comprehensive Business Processes.
Prezentacja, którą przedstawili wspólnie Tomasz Kuciel – CEO EDITEL Polska S.A. oraz Karlo Mikelić – Regional Sales Manager w Panteon Plus DOO Beograd, spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.
Zostały w niej omówione korzyści z wprowadzenia scentralizowanego systemu e-fakturowania, w tym poprawa efektywności, redukcja kosztów oraz zwiększenie transparentności transakcji między przedsiębiorstwami. Prezentacja przedstawiała również wyzwania i bariery, które należy pokonać podczas wdrażania takiego systemu, jak również potencjalne skutki dla lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorstw.
Dodatkowo, referat zawierał analizę porównawczą obecnego stanu e-fakturowania w Polsce i Serbii, pokazując, jak oba kraje podchodzą do digitalizacji procesów finansowych i jakie mają w tym zakresie doświadczenia oraz plany na przyszłość.